Większa czcionka
Większy kontrast
Wersja tekstowa

Vb. Rycerze i damy dworu

   Klasa Vb w ciekawy sposób spędziła w tym roku Dzień Kobiet. Udaliśmy się na Stary Rynek, a tam odwiedziliśmy Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. W Muzeum czekał na nas przewodnik w stroju średniowiecznego rycerza – w stroju dworskim. Opowiedział nam o życiu dam dworu i rycerzy w dawnym średniowieczu. Podziwialiśmy zbroje rycerskie, miecze, topory, biżuterię oraz rumaka, który uczestniczył w ciężkich bojach.

   Dziewczynki mogły przymierzać średniowieczne ozdoby i biżuterię a chłopcy zostali uroczyście pasowani na rycerza, otrzymali rycerskie pasy oraz ostrogi.

   Po wyjściu z muzeum na Placu Wolności spotkaliśmy naszego absolwenta, który ze swoim kolegą reklamował „Dobrą Kawiarnię", w której pracuje. W ramach reklamy zostaliśmy poczęstowani pysznymi ciasteczkami.

   Zakończyliśmy naszą wycieczkę w kawiarni „Pod Pretekstem”. Jedliśmy smaczne desery, piliśmy soki. Wysłuchaliśmy mini koncertu fortepianowego w wykonaniu Ani i Amelki.

   O nasze bezpieczeństwo i organizacje wycieczki zadbały panie – wychowawczyni Hanna Gintrowicz i nauczycielka języka angielskiego pani Karolina Kurzawska.

Kontakt i lokalizacja

Os. Jana III Sobieskiego 102
60-688 Poznań
61 823 43 71