Większa czcionka
Większy kontrast
Wersja tekstowa

Biblioteka

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI:

PONIEDZIAŁEK: 7.30 – 15.00

WTOREK: 8.00 – 14.00

ŚRODA: 8.00 – 15.00

CZWARTEK: 8.00 – 12.30

PIĄTEK: 7.30 – 12.30


Zapraszamy!


KONKURS RECYTATORSKI dla klas IV-VIII 


Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów
z klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim, który odbędzie się
we wtorek 30 października.

Każdy uczestnik wybiera jeden wiersz
o dowolnej tematyce, przygotowuje jego interpretację i uczy się go na pamięć.

Zgłoszenia do 23 października u p.Magdaleny Frydrychiewicz,
p.Agnieszki Skowronek lub w bibliotece.


4.10.2018r.

ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI


W poniedziałek, 1 października, z okazji Światowego Dnia Muzyki, w bibliotece szkolnej odbył się minikonkurs. Chętni uczniowie musieli zgadnąć nazwę przedmiotu związanego z muzyką. Tajemniczym przedmiotem był metronom. Wszystkie odpowiedzi okazały się poprawne, a spośród nich wylosowane zostały trzy, których autorzy otrzymali nagrody. Gratulujemy!

1.10. 2018                                           

PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ, PRZYGARNIJ KSIĄŻKĘ

 

Rozpoczęliśmy akcję „Przynieś książkę, przygarnij książkę”! Na korytarzu, przy szatniach powstał regał z książkami na wymianę. Można na nim zostawiać wszystkie książki, które chcielibyście podarować innym, a także wziąć te, które Was interesują. Zachęcamy do dzielenia się z innymi dziećmi, nauczycielami i rodzicami swoimi ulubionymi lekturami.

22.10.2018

40. ROCZNICA WYBORU KAROLA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

Październik to miesiąc różańcowy, ale też miesiąc, który przypomina nam o ważnym wydarzeniu sprzed 40 lat. Wtedy to Polak, Karol Wojtyła, został wybrany na papieża. Było to niezwykłe zdarzenie, które zmieniło bieg historii. W tym roku świętujemy je pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.  Z tej okazji obok biblioteki powstała skromna gazetka przypominająca nam o tym wielkim człowieku, który całym sercem ukochał Boga i Ojczyznę.

KONKURS Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie z okazji obchodów 100.rocznicy Święta Niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego. Każda chętna osoba przygotowuje plakat/ilustrację/zdjęcie (może być również kolaż) nawiązujące do wybranego dla danej kategorii wiekowej wiersza:

- klasy 0-3 – „Katechizm polskiego dziecka”
(Kto ty jesteś?) W. Bełza, „Barwy ojczyste”
Cz. Janczarski, „Polska” R. Przymus

- klasy 4-6 – „Co kochać?” W. Bełza, „Ojczyzna” M. Konopnicka, „Taki kraj” J. Pietrzak

-klasy 7-8 –  „Ziemia rodzinna” W. Bełza,
„O cześć Powstańcom, sława” L. Bochenek, „Myśląc ojczyzna” K. Wojtyła

 

Prace można wykonywać samodzielnie lub
w grupach. Technika i rozmiar dowolny. Wiersze dostępne
u Wychowawców, w Internecie i w bibliotece
.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) oddajemy
do biblioteki do 12 listopada.


30. 10. 2018r.

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

29 października w szkolnej bibliotece odbył się szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zadaniem zawodników było przedstawienie interpretacji dowolnie wybranego tekstu. Uczniowie zaprezentowali zarówno fragmenty klasyki jak i znane i lubiane wiersze dla dzieci. Jury wybrało następujących zwycięzców:

I miejsce: Paulina Lemańska kl. 8a,
                 Jan Świgło kl. 7b

II miejsce: Jan Kalka kl. 4a,
                  Zuzanna Skowronek kl. 7b,

III miejsce: Stanisław Szewczyk kl.5c
                    Aniela Burdzińska kl. 5b

WYRÓŹNIENIA: Igor Samela kl. 8d i Jakub Świtała kl. 8b

Uroczyste wręczenie nagród, ufundowanych przez Radę Rodziców, nastąpi 9 listopada podczas akademii z okazji Święta Niepodległości. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach! 

15. 11. 2018r.

WYNIKI KONKURSU Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI I WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczno-fotograficzny. Zadaniem chętnych uczniów i klas było artystyczne przedstawienie interpretacji wybranego wiersza patriotycznego. Spośród otrzymanych prac, jury postanowiło nagrodzić następujące:

    I MIEJSCE: klasa 3b: Zosia, Julia, Mateusz, Alicja, Juliusz 

    II MIEJSCE:  klasa 1b

    III MIEJSCE: klasa 8b: Aleks, Maksymilian, Stanisław, Jakub                                                       

    WYRÓŻNIENIA: Alan kl. 5a,
                                    klasa 3g: Maksymilian, Eryk, Łukasz,
                                    Filip kl. 8a,
                                    Ania kl. 4b.

 

Serdecznie gratulujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a tym samym upamiętnili tak ważny dla naszej historii dzień.


ADWENTOWY KALENDARZ DOBRYCH UCZYNKÓW

 

Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Proponujemy Wam, aby ten czas przeżyć w sposób szczególny i z sercem pełnym dobrych uczynków powitać rodzącego się Zbawiciela. Każdy dzień to okazja do czynienia dobra, dlatego każdego dnia w kopercie na plakacie w hallu szkoły lub w bibliotece znajdziecie zadanie, które pomoże Wam przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Swoje dobre uczynki wpisywać też możecie na drugi plakat, znajdujący się na gazetce przed biblioteką. Powodzenia!!!


08.02.2019r.

NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Na półkach naszej biblioteki pojawiły się nowe książki. Gorąco zachęcamy do ich wypożyczania. Wśród nich można znaleźć nowe części lubianych przez Najmłodszych serii takich, jak, np. „Franklin”, literaturę dla młodzieży i pierwsze książki dla dorosłych czytelników. Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.


21.02.2019

KONKURS CZYTELNICZY


06.03.2019r.

ZACZYNAMY WIELKI POST!

Dzisiaj Środa Popielcowa, którą zaczynamy okres postu i pokuty. Aby pomóc Wam dobrze przeżyć ten czas, na drzwiach biblioteki pojawił się plakat z zadaniami na każdy dzień. Każde z nich ma na celu zmienienie czegoś w naszej codzienności, tak, by w danym dniu być trochę lepszym dla innych, wyciszyć się lub odmówić sobie czegoś. Wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć kalendarz zapraszam do zgłaszania swoich pomysłów w bibliotece. Życzę wytrwałości i owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu.


27.03.2019

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

We wtorek, 26 marca, uczniowie zerówek i klasy pierwszej stali się uroczyście pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane dla nich przez klasę 8b oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Pasowanie zakończyło się quizem.
Naszych najmłodszych uczniów zapraszamy jak najczęściej do biblioteki szkolnej.
29 marca 2019

MAMY LAUREATA!

W piątek, 29 marca, w MDK-u nr 3 odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy „Mistrz szczegółu”, w którym wzięli udział dwaj uczniowie z naszej szkoły: Tobiasz Plota z kl. 5b i  Stanisław Szewczyk z kl. 5c. Zadaniem uczestników było odpowiedzieć na 20 pytań dotyczących utworu A. Maleszki  „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Chłopcy wspaniale poradzili sobie z testem i uzyskali wysokie wyniki. Tomasz Plota natomiast został LAUREATEM konkursu, zajął III miejsce. Gratulujemy!30 kwietnia 2019


Maj z książką – podejmij wyzwanie

 

Maj to dobry czas na wypoczynek na świeżym powietrzu.
To też idealny moment, żeby wziąć ze sobą książkę i poczytać.

W tym roku warto podjąć wyzwanie i przeczytać przynajmniej
1 książkę, a następnie wziąć udział w zabawie.
Wystarczy wykonać wybrane przez siebie zadanie:

  1.  Zrób (sobie) zdjęcie z książką
  2. Napisz recenzję przeczytanej lektury
  3. Narysuj ilustrację do wybranego utworu

 

Gotową pracę przekaż do biblioteki do 20 maja.

 

                                                    Powodzenia27 maja 2019

ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W sobotę, 25 maja, w auli Wydziału Teologicznego UAM, odbył się VII Archidiecezjalny Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentował Jakub Świtała z kl. 8b. Kuba przedstawił utwór Madonna z Rawenny Romana Brandstaettera i fragment Dzienniczka bł. Natalii Tułasiewicz i okazał się jedynym reprezentantem w kategorii POEZJA. Jesteśmy dumni, że to właśnie uczeń naszej szkoły, jako jedyny w Wielkopolsce, przygotował się do konkursu i pięknym głosem zaprezentował swoje interpretacje wiersza i prozy. Gratulujemy wytrwałości w ćwiczeniach, występu i odwagi, a także życzymy dalszych sukcesów!

 
 
03.06.2019r.
Bardzo proszę Uczniów i Nauczycieli o zwrot książek, podręczników i innych wypożyczonych materiałów dydaktycznych najpóźniej do wtorku 11 czerwca. W razie jakichkolwiek problemów, proszę o kontakt.

Kontakt i lokalizacja

Os. Jana III Sobieskiego 102
60-688 Poznań
61 823 43 71