Większa czcionka
Większy kontrast
Wersja tekstowa

Biblioteka

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA W:

PONIEDZIAŁEK: 7.30 – 15.00

WTOREK: 8.00 – 14.15

ŚRODA: 8.00 – 15.00

CZWARTEK: 8.00 – 13.00

PIĄTEK: 7.30 – 11.4525 września 2019r.

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
z tej okazji chciałabym zaprosić Wszystkich Uczniów do wzięcia udziału w konkursach. Na początek trzy propozycje:

  1. 1.   KONKURS DLA KLAS

Październik rozpoczynamy świętowaniem Światowego Dnia Muzyki. Zapraszam zatem każdą klasę do przygotowania gazetki o tematyce muzycznej. Jeżeli jakaś klasa nie posiada własnej gazetki, to może w swojej sali zawiesić plakat lub przygotować go i oddać do biblioteki.

  1. 2.   KONKURS INDYWIDUALNY - recytatorski dla klas 0 - 3

Druga propozycja skierowana jest dla uczniów klas 0 – 3.
W poniedziałek, 21 października, odbędzie się konkurs recytatorski. Zadanie ucznia polega na przygotowaniu jednego wiersza o dowolnej tematyce i wygłoszeniu go z pamięci.

Zgłoszenia chętnych proszę przekazywać do biblioteki
do 5 października (nie trzeba podawać tytułu wiersza)

  1. 3.   KONKURS INDYWIDUALNY - fotograficzny dla dzieci wieku 10 – 19

UWAGA! Konkurs o krótkim terminie – do 1. 10

Trzecia propozycja to zachęta dla uczniów, którzy przebywając na wakacjach porobili ciekawe zdjęcia. Jest to konkurs międzyszkolny. Organizowany przez MDK nr 3. Zdjęcia o tematyce „Upalne lato”  należy dostarczyć w formacie A4-A3. Zdjęcia można wywołać na papierze fotograficznym lub wydrukować na grubszym papierze. Każdy może dostarczyć do trzech prac lub zestawów w postaci dyptyków albo tryptyków.

 

Następne propozycje pojawią się już wkrótce!
Zachęcam do licznego brania udziału!8. 10. 2019r.

 

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Aleksandra Loba z kl. 6b – otrzymała wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Upalne lato”. Uroczyste wręczenie nagród połączone z wernisażem prac odbędzie się w piątek, 11 października, w MDK nr 3. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

 

 

 

9. 10. 2019r.

 

WYNIKI KONKURSU NA GAZETKĘ KLASOWĄ Z OKAZJI DNIA MUZYKI

 

Jednym z konkursów z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych był konkurs na gazetkę klasową poświęconą tematyce muzycznej. W ten sposób uczniowie mieli przypomnieć sobie o ważnym święcie, jakim jest Światowy Dzień Muzyki. Spośród przygotowanych gazetek najładniejsze okazały się:

 

I miejsce: klasa 8b

II miejsce: klasa 2a, 3d i 4d.

 

Komisja zdecydowała się nie przyznawać miejsca III oraz wyróżnień.

 

Wszystkim, którzy zaangażowali się w wykonanie gazetek składam serdeczne podziękowania.22. 10. 2019r.

W poniedziałek, 21 października, w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3. Chętne dzieci przedstawiły wybrany przez siebie wiersz. Wszystkie wystąpienia były piękne, ale jury spośród nich postanowiło dodatkowo nagrodzić interpretację Gorana Nawrota z kl. 1b, Gabrysi Błaszczyk z kl. 2b, Rozalii Górczak z kl. 3a i Mikołaja Patkowskiego z kl. 3b. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom:) I zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach!


22. 10.  2019r.

Na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszam wszystkie chętne osoby z klas 6 – 8 do reprezentowania naszej szkoły w międzyszkolnym konkursie recytatorskim lub / i piosenki obcojęzycznej. Zgłoszenia do końca października w bibliotece. Zachęcam do licznego udziału:)

Kontakt i lokalizacja

Os. Jana III Sobieskiego 102
60-688 Poznań
61 823 43 71