Większa czcionka
Większy kontrast
Wersja tekstowa

Biblioteka

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA W:

PONIEDZIAŁEK: 7.30 – 15.00

WTOREK: 8.00 – 14.15

ŚRODA: 8.00 – 15.00

CZWARTEK: 8.00 – 13.00

PIĄTEK: 7.30 – 11.4525.09.2019r.


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
z tej okazji chciałabym zaprosić Wszystkich Uczniów do wzięcia udziału w konkursach. Na początek trzy propozycje:

  1. 1.   KONKURS DLA KLAS

Październik rozpoczynamy świętowaniem Światowego Dnia Muzyki. Zapraszam zatem każdą klasę do przygotowania gazetki o tematyce muzycznej. Jeżeli jakaś klasa nie posiada własnej gazetki, to może w swojej sali zawiesić plakat lub przygotować go i oddać do biblioteki.

  1. 2.   KONKURS INDYWIDUALNY - recytatorski dla klas 0 - 3

Druga propozycja skierowana jest dla uczniów klas 0 – 3.
W poniedziałek, 21 października, odbędzie się konkurs recytatorski. Zadanie ucznia polega na przygotowaniu jednego wiersza o dowolnej tematyce i wygłoszeniu go z pamięci.

Zgłoszenia chętnych proszę przekazywać do biblioteki
do 5 października (nie trzeba podawać tytułu wiersza)

  1. 3.   KONKURS INDYWIDUALNY - fotograficzny dla dzieci wieku 10 – 19

UWAGA! Konkurs o krótkim terminie – do 1. 10

Trzecia propozycja to zachęta dla uczniów, którzy przebywając na wakacjach porobili ciekawe zdjęcia. Jest to konkurs międzyszkolny. Organizowany przez MDK nr 3. Zdjęcia o tematyce „Upalne lato”  należy dostarczyć w formacie A4-A3. Zdjęcia można wywołać na papierze fotograficznym lub wydrukować na grubszym papierze. Każdy może dostarczyć do trzech prac lub zestawów w postaci dyptyków albo tryptyków.

 

Następne propozycje pojawią się już wkrótce!
Zachęcam do licznego brania udziału!8. 10. 2019r.

 

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Aleksandra Loba z kl. 6b – otrzymała wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Upalne lato”. Uroczyste wręczenie nagród połączone z wernisażem prac odbędzie się w piątek, 11 października, w MDK nr 3. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

 

 

 

9. 10. 2019r.

 

WYNIKI KONKURSU NA GAZETKĘ KLASOWĄ Z OKAZJI DNIA MUZYKI

 

Jednym z konkursów z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych był konkurs na gazetkę klasową poświęconą tematyce muzycznej. W ten sposób uczniowie mieli przypomnieć sobie o ważnym święcie, jakim jest Światowy Dzień Muzyki. Spośród przygotowanych gazetek najładniejsze okazały się:

 

I miejsce: klasa 8b

II miejsce: klasa 2a, 3d i 4d.

 

Komisja zdecydowała się nie przyznawać miejsca III oraz wyróżnień.

 

Wszystkim, którzy zaangażowali się w wykonanie gazetek składam serdeczne podziękowania.22. 10. 2019r.


W poniedziałek, 21 października, w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3. Chętne dzieci przedstawiły wybrany przez siebie wiersz. Wszystkie wystąpienia były piękne, ale jury spośród nich postanowiło dodatkowo nagrodzić interpretację Gorana Nawrota z kl. 1b, Gabrysi Błaszczyk z kl. 2b, Rozalii Górczak z kl. 3a i Mikołaja Patkowskiego z kl. 3b. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom:) I zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach!


22. 10.  2019r.


Na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszam wszystkie chętne osoby z klas 6 – 8 do reprezentowania naszej szkoły w międzyszkolnym konkursie recytatorskim lub / i piosenki obcojęzycznej. Zgłoszenia do końca października w bibliotece. Zachęcam do licznego udziału:)18.11.2019r.


WYRÓŻNIENIE NA MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ


W piątek, 15 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 3, odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Pietrzykowska z kl. 8b. Ola zaprezentowała utwór „All I want” i za jego interpretację otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

23. 11 . 2019r.


W piątek, 22 listopada, w Szkole Podstawowej nr 38, odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Idźcie i głoście…” Zadaniem uczniów było przedstawienie dowolnego utworu o tematyce religijnej lub fragmentu z Pisma Świętego. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Bajorek z kl. 7b i Jakub Janas z kl. 7b. Z radością informujemy, że oboje otrzymali wyróżnienia! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

4. 12. 2019r.


MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

We wtorek, 3 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 25 odbył się Miejski Konkurs Recytatorski „Zimowe poezjobranie”. W tym roku brali w nim uczniowie z klas siódmych i ósmych. Naszą szkołę reprezentowali Dominika Bajorek z kl. 7b i Jakub Janas z kl. 7b. Młodzież zaprezentowała wiersze współczesnego poety – pana Dominika Górnego, który był przewodniczącym jury.


16. 12. 2019r.


KALENDARZ ADWENTOWY

Adwent pomału się kończy, więc kto jeszcze nie zaczął, to zachęcam do wzięcia udziału w aktywnych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Na każdy dzień tego pięknego okresu w roku, czeka specjalnie przygotowane zadanie. Może uda się Tobie wykonać wszystkie? Spróbuj!!!


18. 12. 2019r.


KSIĄŻKOWE INSPIRACJE

Czy znasz zwyczaje świąteczne? Czy wiesz, kim rzeczywiście był św. Mikołaj? Jeżeli nie, to zachęcam do zapoznania się z bogatą ofertą książek o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.


13.01.2020r.


Z DUMĄ ZAPRASZAMY DO LEKTURY

Z dumą i radością chcielibyśmy poinformować, że Pani Anna Niklewska – nauczycielka z naszej szkoły i wykładowca, wydała książkę W drodze na spotkanie z moją córką. Gratulujemy! Jest to opowieść Mamy o życiu, rozwoju i terapii Córki ze spektrum autyzmu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą pełną ciepła historią. Książka dostępna w księgarniach oraz w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do lektury!     

                           

Wojewódzki konkurs Recytatorski dla klas 4-8   


Zapraszam wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VIII do wzięcia udziału w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się we wtorek 11 lutego.  
Należy przygotować 1 wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce.
Zgłoszenia chęci udziału do środy – 22 stycznia w bibliotece.

 

                                                                                                           Zachęcam do licznego udziału!

Kontakt i lokalizacja

Os. Jana III Sobieskiego 102
60-688 Poznań
61 823 43 71